top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאורנה וידאל

אהבה בחינם


אהבה בחינם

עברנו את תקופת בין המיצרים ששיאה היה ב- ט' באב. המסר העיקרי מתקופה זו מדגיש את ההבנה שהבית חרב עקב שנאת חינם. המושג ההפוך שנולד בעקבות כך ונראה כתרופה לכל צרותינו הוא אהבת חינם. עוד רגע אנחנו ב-ט"ו באב, חג לאהבה על פי המקורות וגם שם לאהבת חינם, תפקיד מרכזי.

אהבה קשורה ליסוד המים ביקום, לעולם הרגש. ובדיוק כמו המים, המוצאים את דרכם בכל מקום, מעניקים חיים ולהם חיים משלהם, כך עולם הרגש או ליתר דיוק האהבה. כמעט בלתי אפשרי לשלוט באהבה. תמיד יהיו בחיינו אנשים שנאהב יותר או פחות, ויהיה מישהו מיוחד שבו נתאהב.

מבחינה נומרולוגית אם נבחן את המילה "אהבה" נראה שערכה בגימטרייה 13 בדיוק כמו ערכה של המילה "אחד" כלומר האהבה קשורה באחדות. כאשר לב האדם מלא באהבה הוא מתקרב לאמת הפנימית שלו, לאמת האחת וגם לכוח הבריאה. ולכן, האהבה היא לא רק רגש אלא למעשה כוח החיים עצמו!

קודם אנו מתאהבים, מתרגשים, נמשכים, חווים פרפרים בבטן והכל נראה לנו מושלם ומרגש. אם מערכת היחסים תתפתח יגיע השלב הבשל יותר וההתאהבות תהפוך לאהבה שבה אנו מחפשים תחושת ביטחון, אמון ושיתוף. אנשים מתאהבים מסיבות שונות ולא כולן ברורות למביט מהצד. האהבה גורמת ל"עיוורון" מסוים של האדם המאוהב, הנוטה לראות את מושא אהבתו כמושלם ומתעלם מחסרונותיו. לעיתים האדם המאוהב מסרב להתעורר, לפקוח את עיניו ולראות את המציאות כפי שהיא באמת, מחשש שמא יאבד את האהבה ואת כל שהיא טומנת בחובה.

לעיתים אנו רואים את חסרונות האדם שמולנו ומנסים לתקן אותו, לשנות ולעצב אותו לפי רצוננו, לייצר בן/בת זוג בדמות שאיפותינו. אהבה שכזו תהיה לרוב הרסנית ופוגעת. אם אנו מכבדים את בן הזוג ומקבלים את העובדה שהוא ישות רוחנית, עצמאית ונפרדת, אנו נקבל אותו על כל חסרונותיו (כמובן שלא מדובר על חציית קווים אדומים מבחינתנו, מבחינה ערכית ומוסרית). למעשה, אנו מוצאים את הדרך לראות בו את הטוב. זו אהבת חינם - אהבה בחינם. אנו אוהבים לא בגלל הסיבות הברורות מאיליו, הנראות לעין, הגלויות, הפשוטות והקלות אם תרצו, אלא אוהבים למרות שכביכול אין סיבה. הסיבה נמצאת עמוק בליבנו, קשורה בחיבור הרגשי שלנו.

בקבלה קיים מושג שנקרא השתוות התכונות. אם בני זוג שווים בתכונות הרוחניות שלהם אזי הם מתאחדים. שניים שהם כמו אחד! הם לא אחד, אלא כמו אחד. אהבה שכזו מאפשרת השתקפות שלי בבן הזוג ושלו בי. השתקפות של כל הדורש עידון, תיקון ושינוי. רק אז תיווצר זוגיות המבוססת על כבוד הדדי ותמיכה ללא ביקורת או שיפוטיות. אז תיוולד אהבה בחינם שבה לומד האדם לראשונה לוותר למען מישהו אחר.

בעולם קלפי הטארוט, בקלף האוהבים, נראים גבר ואישה המזכירים את הסיפור גן העדן התנ"כי- סיפור אדם וחווה. בקלף הם מופיעים במערומיהם. המילים כסות/מסיכה מגיעות מאותו שורש. הזוג בקלף עירום ללא מסיכות, ללא צורך להסתיר או להסתתר. הם נטולי אגו הגורם למאבקי כוח ושליטה במערכות יחסים. המלאך מעליהם, בידיו הפתוחות, מקדש את הקשר ומעלה אותו לדרגה רוחנית גבוהה.

קלף האוהבים מלמד אותנו לאזן את מערכות היחסים שלנו, אומנות בפני עצמה. לגמרי לא פשוט ליצור קרבה שבתוכה נשמור על הייחודיות שלנו, על המרחב האישי שלנו ושל בן הזוג. לייצר ולשמר קשר שבו נתייחס לבן הזוג מתוך כבוד וסבלנות. במערכת יחסים מאוזנת לא יהיה מקום לרגשות של רכושנות וקנאה. אין גם מקום לתלות בבן הזוג או התייחסות אליו כמובן מאיליו.

חגיגות ט"ו באב כבר כאן. יש כאלו שמבקרים את הצורך לחגוג את האהבה או לציין אותה במחוות מתקתקות כאלו ואחרות. מצד שני, אנו פוגשים אוהבים שרק מחכים לחגיגה.

בלי יותר מידי מחשבות, פשוט מהלב, מצאתם אהבה? כזו שבאה ממעמקי עולם הרגש וכוחות הבריאה, אהבה בחינם, זו בהחלט סיבה נהדרת לחגיגה.

ט"ו באב שמח!

אורנה וידאל – טארוט ונומרולוגיה. ייעוץ והכוונה, קורסים וערבי נשים. 050-8802801

כל הזכויות שמורות!

142 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page