top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תאורנה וידאל

התחלה חדשה


התחלה חדשה


שנת הלימודים בפתח ובעוד יממה נחזור לשגרה המבורכת. את הילדים וההורים מלווה התרגשות מהולה בחשש הנוגע לתחום הלימודי והחברתי. לילדים יש נקודת מבט נוספת הכוללת התמודדות שלהם מול ההורים, מול המורים והתמודדות שלהם עם עצמם: עם המסוגלות שלהם, ההצלחות והכישלונות, הערך העצמי והביטחון. לרגל פתיחת שנת הלימודים נשים את הילדים במרכז ונבחן את החזרה לבית הספר מההיבט הנומרולוגי.

כולנו יודעים כי הנומרולוגיה היא שפה, כלי לפיתוח הפוטנציאל ומימוש הייעוד. לנו כהורים יש תפקיד חשוב ומכריע בהבנת דרכו של הילד והצלחתו לא רק בכיוונים שאנו רוצים אלא בהבנה מה הוא צריך, ואיך אנו כהורים יכולים לעזור לו.

כדי להשתמש במידע המובא כאן, יש לקחת את תאריך הלידה של הילד/הילדה, לחבר את כל הספרות בתאריך הלידה ולהגיע למספר חד ספרתי. לדוגמא: 6.4.2010 נחבר 6+4+2+0+1+0=13 לאחר שקיבלנו את התוצאה 13 נחבר את המספרים 1+3 ונקבל את התוצאה הסופית 4.

למספר שהתקבל קוראים בנומרולוגיה מספר הגורל, נתיב הגורל או הייעוד. אפשר לקחת את כל תאריכי הלידה של הילדים בבית ולבדוק את התוצאה המתקבלת עבור כל אחד מהם. מידע זה עוזר לנו להבין איך לעבוד עם הילדים נכון יותר, ולמנף את הכוחות שלהם להצלחה.

כשמתקבל 1 מחיבור כל תאריך הלידה כולו - מדובר בילד עצמאי, אינדיבידואל המחפש לפרוץ דרך ומתקשה לקבל הוראות. טוב יהיה אם לא ניכנס עם הילד למאבקי כוח כי שני הצדדים יפסידו. חשוב שהעברת המסרים והצבת הגבולות לא תעשה בדרך כוחנית. כדאי לתת לילד תפקידים (בבית ובכיתה) ולהעניק לו תחושת אחריות ונחיצות. מדובר בילד ששואף להיות במרכז, עלינו לדאוג שיהיה שם בצורה חיובית. ככל שנהיה פחות שתלטנים כהורים מולו, גם הוא בבגרותו יעדן את התכונה הזו. במקביל על ההורים לממש את עצמאותם כמראה לילדם.

כשמתקבל 2 - מדובר בילדים רגישים הזקוקים מצד אחד לתמיכה רגשית ומצד שני להרגיש שההורה הוא שותף לדרך. יש ללמד את הילד גבולות, ובעיקר תגובה נכונה במצבים שונים. ללמד את הילד שלא לרָצות אחרים ובכך לבטל את עצמו ואת רצונותיו. במערכת היחסים הזו דרושים מינונים גבוהים של רגישות והבנה. מילת המפתח כאן היא חיזוקים חיובים, קשר אישי קרוב ותקשורת מקרבת ופתוחה. שיתוף הילד מניסיון החיים של ההורה ואירועי היום -היום, ככלי ללימוד והעצמה.

כשמתקבל 3 -מדובר בילד שיישאר ילד כל חייו, נשמה של ילד. שמחת חיים והבעת רגשות הם חלק בלתי נפרד ממהותו. הצד החברתי מאוד חשוב לילד כזה ויש לחבר אותו בדרכים שונות לחברה: חוגים ופעילויות בית ספריות. לעודד אותו ליזום מפגשים חברתיים ובעיקר לאפשר לילד לבטא את רגשותיו. לילדים אלו גם כישורים אומנותיים-שירה, ריקוד, ציור, דרמה, ויצירה מכל סוג. מומלץ לאפשר להם לבטא את הכישרון הזה מאחר וזהו הכלי הנשמתי שלהם.

כשמתקבל 4 - מדובר בילד שהשורשים, הבסיס והיציבות הם קריטיים עבורו. ילדים כאלו זקוקים להבנה ולהרגשה שיש להם גב משפחתי. טוב יהיה לשמור על סדר יום קבוע ומאורגן. לעזור לילד לבנות מסגרת של תכנית יומית, שבועית ולשמור עליה ככל האפשר. ילד כזה צריך מטרות ברורות שיש לבצע -מרגע הקימה בבוקר, הליכה לבי"ס ומה עושים כשחוזרים מבית הספר, מתי יש חוגים וכו'. היציבות והבהירות עוזרות ומחזקות. במקביל חשוב להעניק לו עטיפה משפחתית חמה ויציבה ככל הניתן. דמות האב עבורם מאוד חשובה. במצבים שבהם אין דמות אב נוכחת או אח גדול כדאי לבקש חונך בוגר, או לעודד השתתפות בתנועת נוער או חוג ספורט שבו יש מדריך כדמות גברית.

כשמתקבל 5 - אלו ילדים עם קסם אישי הזקוקים לחופש ומרחב, מהירי תפיסה ואימפולסיביים. זמן, מסגרת וחוקים יכולים להוות בעיה. כדאי לחשוף אותם לנושאים שונים ולתקשורת עם אנשים שונים. לא להגביל אותם לתחום מסוים אך כן לעודד אותם למצוא עומק ולהתמקד בנושא המעניין אותם כדי שלא יתפזרו. כדאי שישתתפו בתוכניות העשרה בתוך או מחוץ לבי"ס, ולא רק בנושאים פורמליים. הנושא החברתי חשוב להם יותר מכל דבר אחר. תחושת ההשתייכות לקבוצת הגיל שלהם היא קריטית. הם ימרדו במסגרת בכל דרך אפשרית, תלבושת אחידה וחוקים יקשו עליהם מאוד אבל כדאי לזכור שילדים אלו באו כדי לשנות גישה, אצלנו ההורים. אלו האנשים שבסופו של דבר יעשו שינוי בעולם. הם מראים לנו שאפשר לחשוב מחוץ לקופסא ולהגיע למקומות נפלאים. תפקידנו לנווט אותם לשינוי חיובי, שלא יתבלטו בדרך שלילית.

כשמתקבל 6 - מדובר בילדים הזקוקים לאיזון והרמוניה בחייהם. מאחר והעולם הוא לא הרמוני מיסודו לעיתים כל מצב חדש: כיתה חדשה, מורה חדשה, בי"ס חדש או אפילו ריב עם חברים מוציא אותם מאיזון העלול לטלטל אותם רגשית. כאן למשפחה תפקיד מרכזי בתמיכה ובשמירה על האיזון. פעילויות משפחתיות לאורך כל השנה, ללא קשר לבית הספר יעזרו ויחזקו מאוד. ילדים אלו הם בעלי חוש חזק ליופי ואסתטיקה וכדאי לנווט אותם בבית הספר למימוש התכונות הללו ובכך לעזור להם למצוא את מקומם בסדר ההרמוני.

כשמתקבל 7 - אלו ילדים שבאו לעולם עם שתי מתנות עצומות – אינטליגנציה ואינטואיציה. טוב יהיה ללמד אותם לפתח את שני הכלים במקביל ולא אחד על חשבון השני. לרוב יש להם כישרונות אומנותיים, מוזיקליים שכדאי לפתח. אלו ילדים רגישים שאוהבים ומחפשים את השקט שלהם. לאפשר להם, אך לא לתת להם לבנות חומה מסביבם. יש לעזור להם לדבר על הדברים שמציקים או מכאיבים להם. בניית אמון בין ההורה לילד היא קריטית כאן כדי שהילדים לא ינתקו אותנו מעולמם הפנימי. טוב יהיה ללמד אותם לומר- "נפגעתי" לתת אמון באדם המקשיב וליצור אינטימיות. לא לטייח את הכאב או להסתיר. לשים לב להתפתחות הרגשית שלהם במסגרת הבית ספרית מול החברים והמורים.

כשמתקבל 8 - מדובר בילדים שאפתניים, פרפקציוניסטים, אנרגטיים, תמיד בפעולה. חשובה להם ההערכה מהסובבים אותם. הם נולדו "זקנים" בנשמתם ולכן חשוב לעזור להם להיות ילדים- שייהנו מילדותם ויצברו חוויות ילדות נעימות שיוכלו להיזכר בהן בבגרותם. גם כאן לא יעזרו משחקי כוח או סמכות מאחר והם עקשנים. ללמד אותם שכוח משמעותו שיתוף פעולה, ושיתוף פעולה יביא להם כוח.


כשמתקבל 9 - אלו ילדים בעלי יכולת מילולית גבוהה, חושבים על הזולת ולא על עצמם. נדיבים, תומכים, עוזרים לאחרים, בעלי נתינה אדירה שהיא חלק חשוב מייעודם. יכולים להיות פטפטנים, מה שיכול להפריע למורים, ויהיה קשה לשנות מאחר ויכולת הביטוי תהיה תמיד גורם מרכזי בחייהם. האתגר שלהם הוא לעשות למען עצמם ולא רק לאחרים. טוב יהיה לברר איתם מה הם רוצים. לאפשר להם דעה משל עצמם שנובעת מהאמת הפנימית שלהם. בכל מקרה הם יגדלו להיות אנשים שאוהבים בני אדם באשר הם. חשוב לחזק אותם על המקום המיוחד הזה, לאפשר להם להוביל דרך ולהעניק לסביבתם.

זה הזמן לחייך, לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל מחדש.

שנה טובה ומוצלחת לכל התלמידים, ההורים והמורים!

אורנה וידאל – טארוט ונומרולוגיה. ייעוץ והכוונה, קורסים וערבי נשים. 050-8802801

כל הזכויות שמורות.


31 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page